| lllyyy a întrebat:

Din greseala am dat cu capul intr-o tigla si m-am taiat (curge putin sange), ma ustura si ma doare cu ce imi pot da acolo? Mi se va umfla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Eu am patit cu genunchiul, am dat cu betadina foarte des si s-a rezolvat desi eu avea o rana adanca si deschisa, nu a mai fost nevoie de cusut. La tine nu cred ca se va umfla afand in vedere ca rana este in zona capului.

| lllyyy explică (pentru LPCTSTR):

Este o zgarietura nu este rana deschisa

| pam0pam a răspuns:

Gheata ca sa nu ti se umfle, spala rana si aplica o crema. Merge si crema de galbenele. Cicatridina spray dar este mai scumput.