| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Sunt cam slaba am 1.66 si 50 de kilograme. Oasele-mi sunt destul de grele deci nu arat de 50 kg.Si nu mananc chiar de toate insa din fiecare categorie cate ceva in consistenta destul de buna (am prietene care mananca mai putin ca mine si sunt mai grase). Nu ma pot ingrasa deloc,am luat si vitamine si degeaba. Mancarea o asimilez imediat, dupa o masa dupa 2 ore deja incepe sa ma doara stomacul ca si cum mi-ar fi iar foame insa eu nu simt acea senzatie de foame intens.Si sunt deseori molesita, fara vlaga...Care ar putea fi cauzele? Vreau macar 7 kg sa pun...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Ceau! Si eu am 1.66 si 50 kilograme, asa eram si eu, aveam probleme cu mancarea si din cauza asta am ajuns prin spital. In fine, asa-i corpul tau, nu ai ce face, poate o perioada ai mancat putin si dintr-o data i-ai dat stomacului tau mese copioase, daca asa s-a intamplat cauza este ca,.tu ai avut atomacul mimicit dar dintr-o data bagi multa mancare intr-un stomac mic, si din cauza asta ti rau, simti stare de foamete, stii ce zic pentru ca si eu am vrut sa ma ingras, si intamplarea asta a fost pe propia experienta, sper ca te-am ajutat