| Andreeaioan115 a întrebat:

Dupa cate luni de sport apar rezultate vizibile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Gresit. Marea parte din masa musculara se pune in primii ani(1-2-3-4), dupa asta este tot mai greu sa pui masa musculara.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si jocul de șah este un sport.

| Simpatic a răspuns:

Nu exista asa ceva, fiecare este diferit si se modeleaza diferit
Unii practica sport zeci de ani
Cand faci miscare, sala sau fitness si nu esti profesionist, o faci pentru tine deci nu are nicio importanta de cand practici, important este sa te mentii mereu in forma.
Numai copii imaturi si mici de ani, pe care i-am vazut cu sutele in salile de forta ce le-am frecventat, credeau ca rezultatele trebuiesc sa fie fizibile din punct de vedere al fizicului in putine luni de zile, cand majoritatea au lucrat ani de zile ca sa fie in forma si sanatosi, aici exclud fatalaii care apeleaza la steroizi anabolizanti, cand ei fac sport ca amatori, la profesionisti vorbim de alte principii si anume nu trisezi nu castigi.

| Frank51 a răspuns (pentru Simpatic):

Gresit. Marea parte din masa musculara se pune in primii ani(1-2-3-4), dupa asta este tot mai greu sa pui masa musculara.

| aXy99 a răspuns:

Depinde ce sport practici si la ce rezultate te astepti.

| xilef123 a răspuns:

Depinde de ce exercitii faci poti cauta pe net dupa tipul de exercitiu
f important, nu uita sa iti lasi zile de odihna