| Andreeaioan115 a întrebat:

Dupa câte luni de sport se pot vedea rezultate vizibile? Dacă sunt plinuță la picioare mai am șanse sa slăbesc in aceasta zona? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Dq; normal că ai. rapiditatea rezultatelor depinde de intensitatea, frecvența exercițiilor și de alimentație, doar cu ce ai zis tu nu-ți poate zice nimeni

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ai sanse sa slabesti, daca alergi minim 1 ora pe zi, rezultatele se vad chiar din prima luna.
Dar am spus alergat, nu mers rapid, alergat toata ora aceea, ori alergat pe bicicleta.

| sierra1 a răspuns:

Intrebasem anterior (dar fără ecou), câți ani are intrebătorul. să adecvăm sfatul la vârstă. Poate avem de-a face cu o onorabilă domnă de vreo 70 de ani, poate cu veun bebe, deci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

18 ani are

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poste se deranjează domnia sa, să ne spună

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

M am deranjat eu, am o memorie buna.
Cu plăcerewinking

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să fii iubit

(ps- nu insemnă că dacă am poză de profil pe maica terezia, chiar ea e)

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

În spatele acestui profil al tău misterios cred că se află o fata tare frumusela
:*:*

| Frank51 a răspuns:

Alta care slabeste din picioare, fratilor m-ati innebunit cu slabitul din burta, coapse, cap, picioare, azi maine intrebati cum sa slabiti din degete.

| Apokales a răspuns:

Daca esti la inceput dupa 3 luni vei avea rezultate vizibile, dar nu notabile.
Daca esti plinuta la picioare ai sanse sa slabesti, dar cand slabesti, la fel si cand te ingrasi, vei slabi din toate zonele corpului. Nu exista slabire doar intr-o anumita zona, vei slabi de peste tot.

| Swetlly122 a răspuns:

Și unde sa slăbești că sălile de fitness sunt închise bossule

| xilef123 a răspuns:

De picioare groase nu ai cum sa scapi, e genetic

| Andreeaioan115 explică (pentru xilef123):

Adica o sa raman cu picioarele grase toata viata? ajutor

| xilef123 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Daca e partea de deasupra gleznei, da
daca e partea de sus, poti face sport

| Andreeaioan115 explică (pentru xilef123):

Da am coapsele foarte late, sunt frustrata, mai am șanse sa slăbesc in zona asta?

| xilef123 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Daca nu e glezna, ci coapsele, DA ai mari sanse sa slabesti daca te pui pe treaba, mananci cu bun simt si faci sport;-)

| sierra1 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

ți-a mai zis lumea, aia e, cu ele rămâi (picioare grase) invață să le accepti și nu-ți mai plânge de milă

| Andreeaioan115 explică (pentru sierra1):

Indiferent că o să fac sport și o să mananc normal tot o grasa o să rămân?

| LoveSleep a răspuns (pentru sierra1):

Mi-am zis să-ți amintesc că nu i-ai răspuns mexicanului la :*:*

| sierra1 a răspuns (pentru LoveSleep):

Aici e vorba de picioare groase și cum rămâi cu ele pe viață

| sierra1 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

"tot o grasa o să rămân?"

mama natură știe, dar la picioare da

| 33226633 a răspuns:

Buna Andreea. Cum te numesti pe Facebook?

| marilux a răspuns:

Așa de greu e să cauți pe internet? Ai totul la un clic distanță...și să-ți răspund la întrebări, depinde și de genetică, dar în principiu poți slăbi. Cu o alimentație CORESPUNZĂTOARE (fără zahăr, gata cu sucurile, proteine ar fi indicat la fiecare masă, bea măcar 1.5l de apă/zi, fii în deficit caloric, informează-te pe net despre ce înseamnă deficit caloric) și cu SPORT de minimum 3 ori pe săptămână, poți vedea rezultate. Îți recomand să te apuci de alergat după 15 mai, începe să faci exerciții/antrenamente, sunt SUTE pe Youtube, cum ziceam ai totul la un clic distanță. În câte luni poți vedea rezultate? Depinde de fiecare în parte. Dacă te ții de treabă, poți vedea rezultate după 1 lună. Să știi că ai putea să-ți achiziționezi și niște benzi elastice, nu costă mult, găsești în orice magazin cu și despre sport, cu ajutorul lor poți să-ți tonifiezi picioarele și să pui masă musculară pe fesieri, cu ajutorul exercițiilor potrivite, bineînțeles. A, și cel mai important aspect în privința slăbirii/tonifierii e să FII CONSISTENTĂ, PERSEVERENTĂ, să nu te dai bătută până nu ajungi acolo unde îți dorești.