| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce imi clatesc gura cu apa de gura, trebuie sa ma clatesc si cu apa pentru a elimina urmele de apa de gura? Sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

S-a descoperit recent ca apa de gura ar favoriza aparitia cancerului limbii, asa ca ai grija cu apa de gura, foloseste-o cand e strict necesar, nu tot timpul.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu trebuie sa te mai clatesti, pentru ca componentele apei de gura sa continue sa-si faca efectul(prospetime, dezinfectare).

| tarziu a răspuns:

Scrie si pe sticla. Nu se clateste cu apa! Se scuipa tot, pentru a se minimaliza cantitatea de apa de gura inghitita

| Cryssbest a răspuns:

Nu, nu trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Abh multumesc din suflet pentru atentionare, chiar nu stiam asta. Am gasit de asemenea si apa de gura fara alcool. O sa termin acum sticluta de Colgate Plax(cu alcool) si dupa aceea o sa trec la fara alcool, pentru ca am gasit.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine incerci cu whisky. E la fel de antiseptic pe cit e si apa de gura, deci are aceleasi efecte. In plus, pe ala il poti inghiti cu incredere si poti opta pentru diverse variante, faci diverse combinatii din diferite beuturi si o sa ai parte de gusturi sublime si placeri nebunehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne ce intrebare stupida, esti proasta/prostrolling on the floor

| andreea25red a răspuns:

Nu e cazul mai ales daca iti place mentolul. apa de gura are rolul de a tine o respiratie prospata pe tot parcursul zilei.

| Maria_6569 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu.
Pe sticluta mea scrie mare si clar. "nu necesita clatire"
winking

| nytro3 a răspuns:

Cu buzele inchise si dintii usor indepartati, cu ajutorul musculaturii fetei plimbati viguros solutia prin toate regiunile cavitatii bucale, timp de cel putin 30 de secunde. Apoi lichidul se elimina din gura, dar fara a clati ulterior cu apa. Bineinteles, dupa folosirea apei de gura se va evita consumul de alimente si lichide. Astfel, substantele antiseptice si fluorurile pe care le contine isi pot exercita efectul pe durata somnului. sursa: alldental.ro