| anonim_4396 a întrebat:

Durere de cap de 2-3 ani de zile partea stanga a capului incepand de la ureche inspre gat, uneori parca si un pic senzatie de amorteala, am facut RMN de 3-4 ori in acesti ani nu mi-a iesit nimic, dorm normal(adorm cam greu 1h de obicei), m-am lasat de fumat, alerg aproape zilnic 5 km, analize bune... care este problema? durerile au inceput din senin, sunt foarte incomode, pastilele gen neurofen sau paracetamol nu au nici un efect nu este durerea aia care trece cu pastile, nu stiu cum sa explic este un fel de presiune mai exact, ideea e ca am ajuns la capatu rabdarilor nu le mai suport nu stiu ce sa mai fac mi-am facut tot felul de analize de la rmn la sange + ochi... ce este de facut, ce pot face sa nu mai am durerile de cap? am 22 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| cei7pitici a răspuns:

Incearca tratamente naturiste cure cum ar fi cura cu polem laptisor de matca miere de albine propolis, cura cu oua de prepelita, cura cu argila albastra de Raciu cura cu sirop de Noni, cura cu grau incoltit, poti alege oricare dintre aceste cure toate sunt fenomenale rezultatele apar imediat poti tine mai multe cure odata toate au efect benefic asupra organismului! Si nu uita inainte sa apara medicina alopata mii de ani oamenii s-au tratat cu medicamentele pamantului! succes si sanatate!

| JSmith a răspuns (pentru cei7pitici):

Mananc destul de sanatos mai de fel, nu mananc in oras de loc, singurul medicament care mi-a dat rezultat este menta care o inhalez, fierb in apa si pun menta si inhalez, durerea se amelioreaza pentru o perioada scurta dupa, revine, ceea ce mi-ai enumerat tu nu am incercat o sa incerc. multumesc de raspuns.

| cei7pitici a răspuns (pentru JSmith):

P.S ouale de prepelita baute crude dimineata 3-4 chiar si 5 oua (sunt mici ca de porumbel) pe o perioada de 30 de zile fac minuni tratamentul se reia la o pauza de 20 de zile, argila albastra de Raciu (o poti comanda de pe net intri pe www.argilaalbastraderaciu.ro intra si citeste si te convingi de ce spun ca e buna) miere cu propolis si polem si laptisor de matca gasesti la piata in borcanele consumi dimineata pe stomacul gol o lingurita si seara o lingurita, face minuni! graul incoltit o cura de 20 de zile este extraordinara o simpla cautare pe google este edificatoare! siropul de Noni il gasesti la plafar cauta pe net Sirop Noni tratamente.Eu le-am incercat pe toate si iti garantez ca orice ai o sa te simti mult mai bine! Sanatate si ai incredere in medicina naturista nu mai consuma paracetamol, alvocalmin si aspirina mereu! nu fac bine distrug ficatul! medicina naturista este organica, ajuta organismul sa se refaca si sa lupte! Succes!

| JSmith a răspuns (pentru cei7pitici):

O sa incerc, nu consum pastile mai de fel, nu prea cred in ele, intrebarae mea este ce am si de ce ma doare, ceva nu e inregula, si dupa x tratamente care mi le-au dat doctorii nici un rezultat, ba am sinuzita ba am depresie ba am probleme cu tensiunea si din acest motiv ma doare, si oricum cred ca ceva natural mi-ar face bine nu pastile... o sa citesc despre tot ce ai enumerat tu.

| cei7pitici a răspuns (pentru JSmith):

Daca iti curge nasu si te doare in frunte e posibil sa ai sinuzita cineva din familia mea a avut si s-a tratat cu polem miere si propolis, poate ai vreo alergie toate pe care ti le-am enumerat sunt bune pentru orice fel de probleme de sanatate nu asi putea sa fac un top al celor mai bune cure toate cele mentionate se afla pe locul 1 daca sunt administrate asa cum trebuie. Ouale de prepelita le poti lua de la un crescator din orasul tau sunt multi care au iar daca nu le gasesti la Kaufland o perioada buna de timp de acolo m-am aprovizionat.Pastilele nu fac bine, mai ales ca esti tanar incearca orice tratament natural si uita de pastile intereseaza-te despre miraculoasele tratamente naturiste cauta pe net citeste carti si ai sa vezi ca alt fel o sa fie viata ta, si traieste sanatos ca pana la urma o viata avem! si tot ce ne baga astia pe gat ne baga cu un scop pana si virusii sunt creati in laboratoare ca sa cumparam pastile, oamenii au uitat de ceaiul de menta la o raceala majoritatea fug spre antibiotice care sunt o bomba chimica pentru organism.Chiar m-asi bucura daca ai incerca un tratament din cele de sus, sanatate multa!

| JSmith a răspuns (pentru cei7pitici):

Mi-am luat oua de prepelita! nu iti pot da mesaj privat nu ma lasa contul zice ca sunt junior. vroiam sa te intreb daca sunt mai bune sa le cumpar de la crescator sau cele de print kaufland si cum sa le beau cu galbenusu spart sau cu galbenusu intreg, maicamea zicea ca e mai bine cu el intreg acum nu stiu...

| cei7pitici a răspuns (pentru JSmith):

Le bei dimineata pe stomacul gol te trezesti la 6 le bei crude le pui intr-un pahar nu le spargi galbenusul le lasi asa, sa nu-ti fie greata oricum nu au nici un gust! Deci le bei la 6 si la 8 poti sa mananci sa ai grija sa lasi 2 ore intre oua si masa! si in caz de serveai cafea cat faci tratamentul o lasi la fel si alcoolul! Sunt bune si de la kaufland pentru ca sunt controlate dar sunt bune si de la crescatori doar daca te duci tu la ei si te asiguri ca sunt proaspete in cazul in care crescatorul este ok e de preferat sa ei de la el pentru ca sunt mai proaspete dar in orice caz trebuie sa te asiguri ca iti vinde oua proaspete, si cu siguranta iti vinde proaspete deoarece nu vrea sa te piarda ca si client! primele 5 zile bei cate 3 apoi pana in a 30 zi poti bea pana in 5 oua pe zi cu cat mai multe cu atat mai bine! Sanatate multa!