| klau95 a întrebat:

E adevarat ca dupa ce m-am operat la masea si inca mai am firele in gura,. nu am voie sa beau lactate? cum ar fi laptele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Nu ai voie lactate nu glucide. Nu ai voie aceste alimente deoarece lactatele in general contin flora microbiana ce ar putea infecta operatia. Desi eu am mancat iaurt la cateva ore dupa operatie laughing Dar da nu este indicat.

| klau95 explică (pentru Ucigasuldeprostie):

A mersilaughing am confundat glucidele cu lactatele mda si eu am luat dar nu mai iauhappy.