| FLAViЯ a întrebat:

E adeverat ca daca te gindesti incontinuu la faprul ca vrei la WC fara a vrei d fapt, simti nevoia sa urinezi? Mie mi se intimpla mereu. Asta practic a devenit o problema pentru mine, de fiecare data cand ies in oras cu prietenul meu ma gandesc numa sa nu vreau ca nu prea ma simt ok cand ii spoon ca vreau la baie. Nu beau prea multa apa da urinez des si ft putin. In ce intervale de timp e normal s mergi la wc? Cum s fac sa nu ma mai gindesc la asta ca in felu asta vreau mereu, chiar daca conum ptine lichide...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Didw a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la wc sau la lichide.De exemplu, eu merg la wc cam de vreo 3 ori pe zi straight face nu e chiar mult. oricum, stai linistita ca nu ai probleme cu rinichii.si mie mi s-a intamplat, dar dupa o saptamana, cand am inceput sa nu ma mai gandesc, mi-a trecut, incearca si tu sa nu te mai gandesti si o sa vezi ca functioneaza.Succes kiss

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

N-ai nimic la rinichi, este bine sa bei 2, 5 l de apa pe zi tocmai pentru a proteja rinichii si a dilua toxinele care trec prin ei.Problema este psihologica.Adica la cap! Du-te la WC cand pleci de acasa si gandeste-te ca orice bei(mai putin berea) iese pe partea cealalta dupa minim(adica cel putin) trei ore.Asa lucreaza rinichii.Chiar daca-ti vine sa mergi la wc spune-ti tie ca este doar o impresie si gandeste-te la altceva.Straduieste-te ca altfel o sa fi legata in drumurile tale de locurile cu wc!

| adrialina a răspuns:

Cum sa iti zic e o problema ft mare...de exemplu eu merg la wc o data pe zi nu stiu dc la tine se itimpla asta. poate ca ai probleme cu rinichii filtreaza apa care o consumi neincetat...incearca sa nu te gindesti numai la WC sau la apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e adevarat si eu mai pateam da nu m am mai gandit si am scapat. fa ti alta okupatiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o problema. Urinez foarte des. Am facut contrul, nu am nimic. Nu infectii, nu probleme la rinichi, medicul a zis ca nu are ce sa faca. Imediat dupa ce urinez iar trebuie. Abia pot sa ma abtin 30 de min. E ff greu pentru mine. Doctorii mi.au recomandat sa incerc sa tin. Dar simt ca explodez. Am de asemenea o mancarime continua in vagin, dar nu a iesit nimic la analize(ca indectie ma refer). Ce sa fac?