| anonim_4396 a întrebat:

E-Coli Poate Exista si pe fructe? nail biting

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrei88u a răspuns:

E. coli poate exista oriunde. Spala bine fructele si nu se va intampla nimic. Si daca oamenii ar folosi mai des apa si sapunul dupa ce utilizeaza toaleta poate ca nu s-ar mai declansa "epidemii" cu E coli!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, de ce nu!
Speli foarte bine fructele sub jet de apă!
Pa, pa.

| 0vidius a răspuns:

Toata lumea se panicheaza degeaba tulpina de care se teme lumea este in Germania de la o ferma germana care nu are exporturi si in Romania oricum daca speli bine fructele sau le cureti cuarja scapi de un stres in plus.

| ema_4030 a răspuns:

Se pare ca exista, cel mai bine le speli cu apa multa inainte sale consumi