| Prezidentul a întrebat:

E mai buna apa calda sau apa rece pentru piele? De ce? Cand e mai bine sa folosesti apa rece, dupa ce folosesti apa calda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nici calda nici rece, potrivita laughing Insa pentru par e mai buna apa rece, apa fierbinte/calda distruge stratul acela de keratina care inveleste firul de par.

| relian a răspuns:

Pt piele este buna atit rece cist si caldainsa chestia asta cu cald si rece se foloseste cind faci dus asa macar odata pe an incepi cu apa calda si laurma dai pe rece brusc si venele, arterele se curata, se mai desfunda.Se recomanda daca esti sanatos sinu ai probleme cu inima.Apa rece o mai poti folosi direct din primape capdaca te doare capul si nu vrei sa iei medicamente.Bagi capul sil tii sub dus rece citeva minute si ala esti dupa.Adicaala esti canu te mai doare.Bine nu faci asta iarna decit daca stai in casa.Pt piele nu stiu cred ca e mai bine dupa sa folosesti creme ceva de genul asta sa iti hidrateze pielea.