| suntanonim a întrebat:

E normal ca baiat sa ai mamele? nu mari ca ale unei fete de la clasa 7 in sus ci ca la o fata de clasa 4-5...mentionez ca sunt si putin plinut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Acelea nu se numesc "mamaele " pentru ca un baiat nu va produce lapte niciodata.Nu este nimic anormal avand in vedere faptul ca esti plinut.ce ai tu sunt niste acumulari de grasime. Multi baieti plinuti au asa ceva.Eu am un coleg la o clasa paralela care are acumulari f mari de grasime in acea zona dar s-a obisnuit. singura solutie este slabitul

6 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

De obicei baietii grasuti au "mamele". Nu ar trebui sa fie un motiv de ingrijorare.
Eu zic sa mananci sanatos si sa faci sport, ca sa arati bine.

| Andrei233 a răspuns:

Dacă eşti puţin grasuţ, e foarte normal.

| truesensation a răspuns:

Vrei sa spui ca ai pieptul destul de dezvoltat pentru un baiat... Daca esti plinut e normal.Incearca sa o rogi pe mama ta sa iti prepare de acum inainte mancare mai sanatoasa sau sa se intereseze la un nutritionist cum sa te ajute print-o dieta sanatoasa sa scapi de kilogramele in plus.

| JohnMcPraise a răspuns (pentru truesensation):

Normal este daca esti plinut, trebuie sa slabesti si cam asta e tot.

| suntanonim explică:

laughing amuzant big grin