| Dinica_Iuliana_Mihaela_1995 a întrebat:

E normal după primul contact sexual la 2 zile sa ai semne premenstruale și sa sângerezi puțin cu 2 săptămâni înainte de menstruație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul ANORMAL ca sa apara semnnele unei simptome premenstruale cu 2 saptamani inainte de data de incepere a menstruatiei. In schimb se poate considera ca fiind o situatie cat se poate de ''NORMALA'' ca la 2 zile dupa sexul de dezvirginare, in cazul unui nou act sexuala sa seproduca o mica sangerare. big grin Sanatate!

| Alecsa9721 a răspuns:

Daca ai sangerat la 2 saptamani dupa contctul sexual e posibil sa fii ramas insarcinata, acea sangerare poate fii sangerarea de implantare a ovulului in mucoasa uterina, contactul sexual a fost neprotejat?

| Dinica_Iuliana_Mihaela_1995 explică (pentru Alecsa9721):

A fost protejat, țin sa Menționez ca a fost Și primul act