| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa transpir noaptea, de 3 nopti transpir si am 20 21 de grade in camera si ma trezesc odata pe noapte! La amiaza cand stau in pat nu transpir! poate fi o problema sau e normal!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Verifica starea de sanatate la medic, niste analize sant utile

| darrio2007 a răspuns:

Nu prea e normal. Un control la medic nu ar strica.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aeriseste camera inainte de a te culca si nu da drumul la calorifer sa faci saună in cameră ca noaptea daca ai si plapumă pe tine si caloriferul pornit transpiri de mori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentionez ca ma trezesc pe o parte transpiar si cand ma intorc pe partea cealalta parte transpir pe cealalta parte!

| BlackPixel a răspuns:

Teoretic etse normal sa transpiri peste noapte. Dupa parerea mea nu este o problema.

| darrio2007 a răspuns (pentru BlackPixel):

Este normal pe la 28-30 de grade nu la 21 de grade. Parerea ta nu prea il ajuta cu nimic.

| dvdjanz a răspuns:

Am un prieten care avea aceleași probleme noaptea, cu transpiratul. Slăbise mult in ultimul timp și s-a dus la doctor, acolo l au diagnosticat cu hipertiroidism. NU ZIC CA IL AI! Un control la doctor este in totdeauna recomandat, este alegerea ta. Să nu te sperii! Sfatul medical de pe net nu este in întregime adevărat happy