| ThePitPew a întrebat:

E permis sa fumezi narghilea la 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Poți! Nu e interzis! Am avut un coleg de clasă care fuma din clasa a doua, iar în clasa a patra a ajuns, la spital, în comă alcoolică.
Deci în România poți să faci ce vrei tu!
Dar te întreb: Nu ești prea tânăr să te apuci de fumat? E sănătatea ta în joc!

| ThePitPew explică (pentru gabicoo):

Ideea e ca nu fumez intensiv. Ieri am fumat prima data narghilea si cred ca in urmatorii 2 ani nu o sa mai am ocazia. BWT am tras doar 10 fumuri. Ideea ca fratemiu de 19 ani a luat narghilea si mi-a spus sa incerc.

| ThePitPew explică (pentru ThePitPew):

29*

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îți interzice nimeni să te omori lent.

| ThePitPew explică (pentru sadrian46):

Pai si totusi e permis sau nu? Ma refer ca am vazut ca unii se imbunfau cand una de max. 12 ani fuma narghilea.

| sadrian46 a răspuns (pentru ThePitPew):

E permis, de cine, unde, când?
La un locaj, la tine acasă?

| ThePitPew explică (pentru sadrian46):

La local, ma refer la faptul daca este vreo lege care da permisiunea doar celor 18+

| sadrian46 a răspuns (pentru ThePitPew):

Nu este nici o lege referitoarea la fumat, doar la alcool.

| Illuminati2016 a răspuns:

Depinde de lical, la unele te lasa la altele nu

| dani420 a răspuns:

Ba, nu stiu ce sa zic...depinde de localuri, cafenele, angajați. Poate dacă va duceți mai mulți (de vârste diferite) intr-un local de genu si prindeti si un barman/chelner ok, îți va da voie văzând ca sunteți mai mulți, etc. Ai prins tu manevra credwinking