| mitzok a întrebat:

E posibil sa mai cresc cu mult? Mama are 1, 60 si tata are 1, 70, eu am 15 ani, 65kg si tot 1, 70.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NarcisIfrim a răspuns:

Ca și in cazul meu, răspunsul este DA.Vei mai creste pana la vârsta de 18 ani.Dar nu foarte mult.In cazul meu:am mai crescut cu 5-6 cm.Cu exerciții fizice speciale pentru creșterea in înălțime poți ajunge undeva la 178-179.Pana la 18 ai grija la alimentație și la somn.Succes?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, incă vreo trei ani

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E posibil, dar nu mai ai nevoie.

| christine99 a răspuns:

Daca ai o alimentatie buna si toti nutrientii care trebuie, ai sanse foarte bune sa mai cresti.

| Donsavas a răspuns:

Creșterea încetează in jurul vârstei de 16 ani, deci nu sunt sanse mari.

| Cosmin86 a răspuns:

15 ani laughing)

Acum se explica prostia zisa de tine cu "muschi in 3 luni"... mai cresti ma laughing

| mitzok explică (pentru Cosmin86):

Sa moara mosu de nu daca ma pun pe sala fac bratu cat capu tau in 3 luni happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru mitzok):

Copil de 15 ani, probabil nici macar nu consuma 3-4 fripturi pe zi, ca mananca ce face "mami", ca inca locuieste cu parintii.

Dispari ma, fugi ca se raceste "ciorbita", copil pampalau si firav.