| TPUşiUPT1 a întrebat:

Credeti ca mai e posibil sa cresc in inaltime dupa 18 ani?
Daca da, cum?
Eu am 174(stiu ca e o inaltime acceptabila) tata 171 iar mama 158.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

O sa mai cresti cativa centimetri pana pe la 21-22 de ani, eu m-am apucat acum 2 ani sa fac sala si cel mai mult faceam tractiuni la bara, de la 1, 75 am ajuns la 1.80 intr-un an iar acum am 1.82 si am 19 ani, iar tata are 1.73, mama 1.60, asta ca sa faci o comparatie, si asta ca sa nu zica lumea ca oi fi avand parinti inalti de am mai crescut atat(si asta in conditia in care n-am avut cine stie ce dieta+ca nu am facut multa miscare fiindca stateam mult pe pc si inca o fac)
Totusi 1.74 mi se pare o inaltime normala, nici prea inalt nici prea scund.
Cel mai important lucru pentru crestere este somnul fiindca atunci se regenereaza celulele din corp fiindca esti complet relaxat si asa ii permiti corpului sa evolueze ca sa zic asa, dar daca mananci si bine+ceva miscare cu atat mai bine, o sa cresti mai bine si mai rapid+ca o sa dormi mai relaxat(cel putin asa a fost la mine).

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cresti inca vreo 2-3 ani. Poti sa bagi 15cm, sau doar 5, e in functie de corp.

| TPUşiUPT1 explică (pentru Frank51):

Si doar 5 sunt extrem de buni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, ești fată sau băiat? Nu crezi că era important să menționezi?

| TPUşiUPT1 explică (pentru anonim_4396):

Am uitat sa mentionez, sunt baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În acest caz mai poți crește până cam la 25 de ani, da nu f. mult.

| TPUşiUPT1 explică:

? Sunt baiat, ma duc sa ma sinucid.Traiesc foarte bine si asa dar vreau mai mult de la corpul meu daca se poate

| League_BlueMaster_1993 a răspuns:

Depinde de corpul tau, daca vrei sa mai cresti practica un sport, gen Basket, fotbal, etc, daca nu, nu fa nimic, vei vedea in timp daca mai cresti, depinde de metabolismul tau, dar eu zic ca ai o inaltime suficienta big grin