| AjutaPeTPU a întrebat:

E urgent! Astazi am fost la dentist( ora 07:30) si mi-a pus pansament dentar la masea (deoarece caria pe care o aveam acolo a ajuns la nerv) iar acest pansament este pus acolo la masea pentru a omora nervul. Intrebarea este, dupa cat timp nervul este omorat de acest medicament din pansament? Este ora 15:15 si inca nu am simtit nimic. O sa simt ceva? Multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. nu ai sa simti nimic. medicamentul ala isi face efectul pana cand il scoate medicul si termina treaba

| DrEspoir a răspuns:

Da am patit asta. Doare un pic. Iti spun din experienta mea, m-a durut cam 2 ore. Bine, vorbim despre o durere suportabila. Apoi nu am mai simtit nimic, a doua zi cand am fost la dentist, am descoperit ca nervul nu murise, deoarece ma durea foarte tare cand baga aer la masea. Asa ca a trebuit sa imi mai puna pansament odata. Apoi, a treia zi, nervul murise si totul a fost ok.

P.S. Sper sa ai un nerv care moare usor, Oricum nu te ingrijora. Nu doarewinking Bafta!