| NaturalLl a întrebat:

Era o boala. Acea boala facea ca penisul sa stea "sculat" toata viata, orice ar fi pana mori. Cum se numeste aceasta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Afecţiunea se numeşte PRIAPISM, dar erecţia NU se menţine "toata viata" - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ectila_698

http://www.romedic.ro/priapism-clitorism

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste priapsim, dar definitia ta este gresita. Afectiunea se manifesta prin erectii prelungite (cateva ore), foarte dureroase care de obicei nu permit e-jacularea si dispar spontan.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Afectiunea se numeste priapism, doar ca nu tine tot timpul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste priapism

| cristuinea a răspuns (pentru suntserios):

Pot sa am si eu sa o fac si eu sa sada sculata in tot timpul atunci ce trebuie sa fac

| jewnina a răspuns:

Repiritis viagritis toata ziulitis

| Lucian_Popa_1975 a răspuns:

Boala este: boala penisului negru

| mihaidragomir123 a răspuns:

Nu stiu