| ElGreco88 a întrebat:

Este adevarat ca daca folosesti un anumit timp suplimente proteicemergenad la sala, cand te lasi de luat nu mai cresti in masa musculara? Sau daca te lasi dupa un anumit timp ajungi la greutatea de la care ai plecat cu administrarea suplimentelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai citit articolul? Este vorba despre produsele care te ajuta "sa aveti silueta ideala fara pic de efort"... FARA PIC DE EFORT = aberatie!
Noi vorbim de suplimente care iti recomanda sa faci si mai mult efort, nu de "pastile minune".

Rolul unui supliment bogat in proteine e sa te ajute sa-ti atingi norma zilnica de proteine ( ex. 140 de grame ) FARA sa-ti fortezi stomacul mancand kilograme de carne sau zeci de oua.
Eu am luat 2 ani proteine si apoi am avut 5 ani pauza... si ca sa vezi, "muschii" nu au fugit nicaieri, erau tot acolo straight face

Mai documenteaza-te... exista o diferenta intre "pastilele minune" si suplimente alimentare.

4 răspunsuri:
| DDoctorita a răspuns:

ADEVARAT!

Tot ce e pe baza de pastile, atat pentru slabit cat si pentru masa musculara, functioneaza in momentul luarii, pe urma face efect contrariu. happy

| ElGreco88 explică (pentru DDoctorita):

Argumente? big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru DDoctorita):

"pe urma face efect contrariu"... poftim? laughing

| DDoctorita a răspuns (pentru ElGreco88):

Http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/pastilele-de-slabit_1546

Este un articol pentru pastile de slabit, dar e valabil si pentru masa musculara! :)

| Cosmin86 a răspuns (pentru DDoctorita):

Tu ai citit articolul? Este vorba despre produsele care te ajuta "sa aveti silueta ideala fara pic de efort"... FARA PIC DE EFORT = aberatie!
Noi vorbim de suplimente care iti recomanda sa faci si mai mult efort, nu de "pastile minune".

Rolul unui supliment bogat in proteine e sa te ajute sa-ti atingi norma zilnica de proteine ( ex. 140 de grame ) FARA sa-ti fortezi stomacul mancand kilograme de carne sau zeci de oua.
Eu am luat 2 ani proteine si apoi am avut 5 ani pauza... si ca sa vezi, "muschii" nu au fugit nicaieri, erau tot acolo straight face

Mai documenteaza-te... exista o diferenta intre "pastilele minune" si suplimente alimentare.