| PapusikaluiDanutz19 a întrebat:

Este bine sa imi vopsesc parul daca sunt insarcinata in 2 sapamani, sau afecteaza sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu poti stii cu siguranta ca esti insarcinata de abia la 4 -5 saptamani. Evita vopsirea parului in primele 4 luni de sarcina fiindca chimicalele din vopsea se absorb in sange la nivelul pielii capului si ajung la embrionul in formare.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! pentru sanatatea bebelului trebuie sa te abtii de la multe "mofturi" plus ca vopseau nu se prinde cand esti insarcinata/menstruatie.
http://depici.ro/......-sarcinii/
O zi frumoasa sa ai si o sarcina usoara!

| PapusikaluiDanutz19 explică (pentru caramela):

Mersi,ca nu stiam daca este bine sau nu, ca am auzit tot felul de zvonuri, odata ca nu are legaura, odata ca afecteaza sarcina. Pupici

| Ekcstsy a răspuns:

N-are nici o treaba una cu alta.

| Seby80 a răspuns:

@Chio9 ce vorbesti ma laughing nu exista asa ceva, nu are treaba cu sarcina, stai calma, vopseaua se plica numai pe par, ceea ce nu are treaba ca nu intra in corp, si nu te lua dupa aiuritul ala, parul se mosteneste din gene. O zi buna! happy

| Chio9 a răspuns:

Daca te vopsesti blonda o sa ai un copil blond. daca te vopsesti roscata o sa ai un copil roscat si tot asa.

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Intr-un fel il afecteaza...pentru ca tu esti mama lui si face parte din "organismul" tau si nu cred povestea ca daca te vopsesti intr-un fel asa o sa fie parul copilului

| Seby80 a răspuns (pentru ღBuBuRuZaTaღ):

Si cum anume il afecteaza, zi tu.

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns (pentru Seby80):

Poate produce malformatii si este necesar macar sa astepte primul trimestru daca tot vrea