| Perseverance a întrebat:

Este cineva pe aici care ma poate ajuta cu crsterea in masa musculara? Am o problema, nu mai cresc muschii, adica au crescut pana la un anumit punct de unde nu se mai dezvolta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicul de familie/ sportiv ce spune?
Pa, pa.

| Perseverance explică (pentru Legiuitoarea):

In 2015 am sa merg si la nutritionist.MS de raspuns.

| baru a răspuns:

Totul in timp... daca nu folosesti anabolizante, trebuie timp.Pentru masa, folosesti greutati mari serii putine. Pentru fibrare, greutati mici, serii multe!

| Perseverance explică (pentru baru):

Pana acum am facut mai mult fibrare, dar muschii s-au dezvoltat.Stiu ca 25% din muschii se fac din greutati mici si serii multe, acum am sa incerc pentru masa.MS de raspuns.

PS:Cam cat crezi ca ar trebui sa ridic pe brat cu gantera daca am 62 de kg?(am forta, am ridicat cu cele mici 7 kg pana acum, cat ar trebui sa cresc?)

| umbra09 a răspuns:

Trebuie sa mananci mai mult si sa cresti intensitatea antrenamentului
Bafta

| Perseverance explică (pentru umbra09):

Sper ca te referi la cresterea greutatilor.Nu cred ca pot sa fac mai mult de 1h jumatate exercitii fizice(actual).

| umbra09 a răspuns (pentru Perseverance):

Da la cresterea greutatii
Dar daca faci pe seturi si ai vreo 3 seturi unde faci 8 repetari ai putea creste pana la 12 repetari
Bafta