| ingerasha ^^___^^ a întrebat:

Este normal sa imi vina de 2 ori pe luna menstruatia?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este normal. Intre doua menstruatii trebuie sa fie un interval de minim 22 de zile. Daca esti foarte mica si esti in primele luni de la venirea primei menstruatii, poate fi doar incercarea corpului tau de a se obisnui cu aceasta noua stare. Oricum, daca se repeta, trebuie sa mergi la pediatru.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Undercovergirl, eu cred ca intrebarea apartine unei fete tinere si virgine, maxim de 13-14 ani. In aceste conditii, ginecologul nu prea are ce sa-i faca. Mai degraba, un pediatru ii poate face o ecografie abdominala si pelvina si apoi niste analize hormonale.

| unicka a răspuns:

Daca ti-a venit la inceputul lunii dupa a 25 de zile e normal sa vina

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Brigaela la asemenea probleme nu la pediatru se merge ca la ginecologwinking ginecologu se ocupa de asa ceva, si mie imi vine ciclul de 2 ori pe luna si...eu am 17 aniworried inca n-am fost la ginecolog mi groazalaughing da imi iau inima in dinti si trebuie s dau o fuga pana acolo ca nu mai mere asastraight face

| DeNyyy a răspuns:

Doar daca esti la inceput

| Rina_2681 a răspuns:

Salut, este normal daca o data este la inceputul lunii si o data la sfirsit.la mine tot asa se intimpla.am fost zilele astea la ginicolog si a spus ca este normal. el vine de 2 ori datorita stresului, nervului, oboselii.mai tirziu o sa se regleze.succes.pa.pa

| bella_9517 a răspuns:

Da este normal, Doar daca esti la incepuwinking