| andreea16a a întrebat:

Este posibil sa imi apara fire albe la varsta de 15 ani? :-s Adica azi mi-am smuls un fir care o parte din el era alba. m-am vopsit de 2 ori cu vopsea semipermanenta si o data sau de doua ori cu nuantator. Deci e posibilsad. Ca eu nu vreau sa albesc de la 15 anicrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ÄłєχυτSѕα a răspuns:

Nuu...cateva fire albe poti sa ai de cand te nasti (se spune ca e norocul tau). Nu te speria ca nu are cum sa-ti iasa de acum, e posibil sa ai cateva de mica si abia acum le-ai observat!

7 răspunsuri:
| BellaKiოNana a răspuns:

Pai daca ai numai un fir de par nu te stresa, oricum sa nu-l smulgi pentru ca iti iese mai mult, lasa-l asa, nu iti face griji happy

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Nasa mea a albit de la varsta de 15 ani, dar parul ei nu e alb ci un fel de argintiu! Arata super tare, deci daca parul tau se va face asa esti super norocoasa si toti te vor invidia! E o chestie de gena, ai putea sa intrebi o ruda...Acuma sa nu crezi ca mint!

| 123branzapute123 a răspuns:

Parul ti se albeste din cauza stresului si varstei

| Srdjan99 a răspuns:

Unchiul meu a albit de la 17 ani. Sunt mai multe cauze care provoaca albirea prematura a parului: stresul, medicamentele in exces( depinde de care), vopsitul prea des al parului sau mostenirea genetica( adica daca si alti membrii ai familiei au albit prematur).

| Malaitza a răspuns:

Este posibil, spun asta din propria experienta. Au inceput sa imi creasca fire de par alb din clasa a 4-a. La momentul actual sunt clasa a 9-a si am un sfert din cap plin cu fire de par alb. Nu stiu daca vei avea si tu ca mine, insa vreau sa ii sfatuiesc pe cei care spun ca nu este posibil sa se documenteze si dupa sa isi dea cu parerea. O zi buna!

| KOSSMYN a răspuns:

Da este posibil, sa-ti apara de la o varsta tanara, multe exemple sunt din cauza mostenirii parintilor sau a unor rude, de obicei asta se mosteneste, sunt unii oameni care albesc mai devreme, asta e gena... sper ca ti-am fost de folos daca nu ti-a fost de ajuns apasa aici >http://www.csid.ro/beauty/albirea-prematura-a-parului-2779558/