| Chifla2010 a întrebat:

Este vreo problema daca tin regim la ficat si practic sala de forta? La sala merg din 2 in 2 zile, mai bine spus de 3 ori pe saptamana. Mai am o luna cat am platit, adica vreo 12 ture de sala. De obicei stau 1 ora, 1 ora si 15 minute maxim. Credeti ca afecteaza un mic efort ficatul? De mancat tin regim, cum am mai mentionat in alte "intrebari", sper sa ma fac bine... Acum astept un raspuns de la voi despre intrebarea pusa. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Nu ai specificat problemele ce le ai de te-au determinat sa tii acest regim:hepatita sau alte lucruri.In general pentru refacere este indicat regimul alimentar dar in aceeasi masura si repausul fizic total.Depinde cat de afectat e ficatul tau si ce probleme ai. Dar exercitiile la sala, in perioada asta de refacere sincer nu ti le recomand. E mai importanta sanatatea decat un abonament pierdut.Multa sanatate!

| pepica a răspuns:

NU TREBUIE sa faci efort obligatoriu mai ales la sala, eu cind eram mic am avut hepatita si nu am avut voie sa fac efort 6 luni plus regim alimentar succes!