| dorinmalcoci1994 a întrebat:

Eu am cosuri. si multi zic ca daca o sa ma ocup cu sportu ap o sa-mi treaca? cum ziceti e adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un tonic antiseptic și tinctură de propolis pe fiecare coșuleț.
Seara se aplică pe fața curată ulei de migdale dulci.
Sportul te ajută să te dezvolți fizic.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Daca faci sport, in nici un caz nu vei scapa de cosuri, poate doar de niste kilograme in plus.
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P. S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

| cristianorudi7 a răspuns:

E adevarat o pla

| Nousername a răspuns:

Nu prea am inteles ce ai zis, dar sportul nu are nici-o legatura.
Probabil ai breton s-ar putea sa fie din cauza aia, incearca sa il prinzi. Si poti sa iti i-ei o solutie impotriva cosurilor.
Sarbatori fericite!happy

| xGyAx a răspuns:

Nu! Daca faci sport transpiri si o sa-ti apara mult mai multe cosuri! Asa am patit si eu! SUCCES

| sweety9girl a răspuns:

Evident ca nu

| k_6402 a răspuns:

O sa mori