| AvalohAlyn a întrebat:

Eu cred sunt emotiv de fel însă mereu când îmi iau tensiunea am pulsul marit și când sunt prin oraș, în public la fel, simt că îmi bate inima repede, faza e că am făcut un control cardiologic complet și nu am nimic la inima doar că mai trebuie sa slăbesc.Sa fie de la emotiii/anxietate sau de la emotivitate sau de la altceva? Îmi iese intre 90 acasă și 110-120 când sunt în public.Iau tratament cu antidepresive și anxiar la nevoie că am depresie/anxietate de mult timp insa pulsul mereu l-am avut mai mare de mic copil, mă emoționez repede.Cardiologul mi-a dat niste analize de tiroida să vadă dacă e de acolo.Intrebarea este cam de la ce e pulsul mai mărit? Poate sa fie doar de la emotivitate sau alte cauze medicale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pulsul e marit de la anxietate. Te-ar ajuta cateva sedinte de terapie pe langa medicatie

| Donsavas a răspuns:

Emoțiile dispar in prezenta antidepresivelor. Anxiar ul ala tot anti anxietate este.
Inima ta nu are nimic. Poate fi o problema hormonala sau ar trebui să ti se schimbe calmantul.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Anxietate cu elemente fobice- fobie sociala.