| anonim_4396 a întrebat:

Eu de cand ma stiu am avut o sanatate subreda.Tot de cand ma stiu am avut somnul foarte slab.In fiecare noapte de mic copil dorm si ma scol incontinu.Dorm 30 de minute,o ora, maxim doua si m-am trezit.Dorm si ma scol din ora in ora.Dorm sub forma unei meditatii mai de graba.Aud orice.Mi-a spus o persoana ca acest tip de somn este cauza sanatatii mele subrede.Cum sa fac? Dimineata ma scol daca vreau.Am totusi o fata de sperii oamenii.Am vederea slaba,stau incruntat,lacrimez,am riduri, ma doare capul si am probleme de memorie.Ce sa fac sa am un somn total? Multa vreme am crezut ca asa sunt toti.Am vazut ca iubita mea,parintii mei,cand dorm, dorm adanc de noapte pana dimineata. Tatal meu care are peste 40 e mai sanatos ca mine si eu sunt mai tanar. Ajutati-ma cu tot ce puteti in legatura cu somnul.Ce sa fac? Nu-mi ziceti de doctori ca astia-mi da calmante, pastile si eu nu iau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JajaAliensHere a răspuns:

Iti recomand sa-ti faci niste analize. De obicei problemele de sanatate sunt ereditare; se mostenesc de la parinti sau rude, dar tu spui ca tatal tau e mai sanatos decat tine... In cazul asta trebuie sa stii de la ce provine sanatatea ta subreda.
Initial am crezut ca e vorba de o anemie, dar mi-a atras atentia faptul ca ai si probleme de memorie, ceea ce ar putea fi ori lipsa puternica a unor vitamine, ori intoxicarea cu niste metale grele gen mercur.
Cum ziceam, nu sta asa si fa-ti niste analize.
Multa sanatate! happy

| Mikhtarian a răspuns:

Nu e bine. ziua ocupati timpul cu sport, reviste..sa fi obosit ziua iar seara sa pici in pat din cauza oboselii.
Viseaza, nu te mai scula... sanatate si treci pe la doctor, rau n-are ce sa-ti faca numai bine.
Poate ai vreo problema la cap, sau legat de vitamine.

| Woman2Womanro a răspuns:

Pai, sa stii ca doctorii ar putea sa te ajute. La tine ar putea fi deja oboseala acumulata si, din cauza asta, sa iti fie si mai greu sa adormi. Fa sport, plimbari seara, bea ceaiuri calde si lapte cald inainte de culcare. Si incearac sa te relazezi happy