| anonim_4396 a întrebat:

Exista un leac de a scapa de tinitus? Ca tot îmi tiuie urechea stanga si e enervant.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Nu prea.
Indiferent ce faci, un lucru important este sa accepti ca poti sa-l ignori. Daca reusesti sa scapi de el la un moment-dat, cu atit mai bine. Dar pana atunci antreneaza-te sa-l ignori. In plus, e bine de stiut ca tinitusul nu e periculos. Asta te ajuta si te linisteste. Daca reusesti sa nu te enervezi, sa nu-ti pese, tinitusul nu dauneaza cu nimic. Poate vei intelege putin mai greu dialogurile in medii in care e zgomot.

| Skillow a răspuns (pentru ALGator):

Am rezolvat, nu mai imi tiuie urechea, multumesc frumos.

| HoneyBell a răspuns (pentru Skillow):

Cum ai rezolvat?

3 răspunsuri:
| SMH a răspuns:

Du-te la medicul de familie, spune-i care ti-e problema si cere-i trimitere la ORL.
Chetsiile astea nu le rezolvi pe net.
Baftă!