| Mutulic a întrebat:

Salut, lecitina este un supliment ce te ajuta in procesul de invatare?
Stiu ca nu invata ea pentru mine, insa vreau sa stiu daca ma ajuta in ceea ce priveste concentrarea si atentia asupra a ceea ce am de facut?
De asemenea, exista riscuri de dependenta in cazul acesteia?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lecitina e frecție la piciorul de la scaun.
Pune tu mânuța pe carte că e mai sănătos

| SharpEagle a răspuns:

Asa se zice, insa e discutabila treaba, sunt studii si studii...
Ginkgo biloba ar mai fi indicat, dar sa n-ai contraindicatii dpdv circualtie periferica marita, tensiune samd. Si complex de B-uri.
Poate si gingseng.

| 19Mary19 a răspuns:

Nu exista riscuri de dependenta. Eu am luat o perioada dar nu am simtit niciun efect. Totuși, merita sa încerci, nu ai absolut nimic de pierdut. Fiecare organism reacționează în felul sau iar pe tine te poate ajuta.