| anonim_4396 a întrebat:

Fac sala de cateva saptamani + 120 de abdomene zilnic, totusi nu mi se vad "patratelele" sau tentativa de "patratele" decat atunci cand ma incordez. Eu sunt slab de felul meu, oricat as manca nu ma ingras, dar totusi...am citit un articol http://www.thinkeatlift.com/......ea-dietei/ si posibil sa fie ca aici. Adica sa am prea multa grasime, cu toate ca nu se vede. Cum ar fi cel mai ok sa o dai jos. Dieta sau alergat? Lasand la o parte combinatie dintre cele 2. Sau daca stiti o dieta usoara, dar eficienta pentru ca nu vreau sa pierd nici din masa musculara, pe care nu o prea am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madalin01 a răspuns:

Pai e destul de greu sa ajungi acolo incat sa ti se vada si cand nu te incordezi, ar trebui sa faci cardio, si cand faci exercitii pentru abdomen sa il tii cat mai mult sub stres, sa te arda!

2 răspunsuri:
| Madalin01 a răspuns:

Poate nu faci patratele tocmai din cauza la atatea abdomene, daca le ai facut mereu pe aceleasi trebuie sa le schimbi, si nu neaparat in fiecare Zii trebuie sa faci. Da le timp sa se recupereze.

| aXy99 a răspuns (pentru Madalin01):

Uneori fac la un aparat cu greutate pentru muschii inferiori, iar abdomene fac pentru cei superiori. Tin sa precizez ca nu le fac deodata, fac 4 grupe de cate 15 de 2 ori pe zi sau 4 grupe de cate 15 odata pe zi si 4 grupe de cate 12 la acel aparat cu 40 kg greutati. Precizez ca am 16 ani. Nu vreau neaparat cine stie ce 6 pack, dar daca atunci cand ma incordez mi se vad, de ce sa nu se vada si cand nu o fac?

| Madalin01 a răspuns (pentru aXy99):

Pai e destul de greu sa ajungi acolo incat sa ti se vada si cand nu te incordezi, ar trebui sa faci cardio, si cand faci exercitii pentru abdomen sa il tii cat mai mult sub stres, sa te arda!