| mariaa100 a întrebat:

Fetelor, sunt pur si simplu disperata, am ajuns sa plang de fiecare data cand ma spal pe cap, deoarece imi cade foarte mult par. Am incercat multe sapoane si vitamine, până si renumitul Forcapil pe care toata lumea il recomanda, pentru mine n-a avut niciun efect. A mai fost cineva in situatia mea? Daca da, atunci ce ati făcut ca sa nu va mai cada parul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Depinde si cat de des te speli cap. Daca te speli rar, e normal sa nu aiba niciun efect.

| AnastasiaK a răspuns:

Il piepteni delicat inainte sa te speli, nu tragi de el, apoi te speli delicat, nu il freci ca pe rufe si automat o sa iti cada mai putin la spalat. Iar in rest, gandeste-te realist: ti se pare ca ti se rareste parul? Sau pur si simplu te deranjeaza ca vezi tu mult cazut? Daca e a doua varianta, e ok, se regenereaza, creste altul si e normal sa-ti cada...parca 100 de fire pe zi? Nu mai stiu media, deci se poate sa fi zis o prostie, dar oricum multicele. Iar daca intr-adevar observi ca ti se rareste parul, astepti sa treaca perioada asta si vorbeste cu medicul de familie care te va indruma mai departe.

| mariaa100 explică (pentru AnastasiaK):

Din pacate, e cam prima varianta. Am mai fost la medic, dar nu s-a rezolvat nimic. Asa stiu si eu, ca in jur de 100 de fire trebuie sa cada, dar mie imi cad mai multe.
Multumesc pentru raspuns!

Răspuns utilizator avertizat