| Csjfndndjekekk a întrebat:

Fratele meu trebuie să facă injecții si sa își bage supozitoare.
Mama e plecată la muncă la fel și tata.
Iar eu trebuie sa i le fac. Doar că el țipă și plânge și nu vrea să i le fac.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Il calmezi si i le faci. Daca e mic, ia-l cu joaca si distrage-i atentia

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Fratele meu trebuie sa își bage supozitoare...Ce sa fac?"

soluția e aici

https://imgur.com/a/SLiIyRX

| Donsavas a răspuns:

Ii dai cu crema anestezica pe baza de lidocaina sa nu l doara

| Digikey a răspuns:

Iti cam place sa minti.