| Sergiu2k12 a întrebat:

Fratilor am o problema...am stat cam mult la soare si imi este tot spatele rosu si ma ustura de imi vine sa sar pe pereti am dat cu o crema si ieri si azi dar pana acum nu m-a ajutat cu nimic stiti voi cum sa scap de problema asta mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uleiul de masline dat pe pielea cu arsuri face minuni. Mai poti sa te dai cu iaurt, dar atunci trebuie sa stai fara haine.
http://www.perfecte.ro/......olare.html

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

- Aspirina
- Bicarbonat
- Pune gheaţă
- Ulei de lavandă
- Zeamă de lămâie
- Lapte integral
- Ulei alimentar
- Ulei de mentă
- Iaurt

Uite, dacă doreşti să citeşti mai multe, îţi las şi linkul.
http://www.sfatulmedicului.ro/......popor_3273

Pa-pa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Crema hidratanta trebuie aplicata inainte de expunere la soare.Ai nevoie de ceva cat mai hidratant. Poti folosi iaurt, dar daca poti sta dezbracat o zi, incearca unt.

| Anduttziik a răspuns:

Iaurtul e cea mai bună metodă, încearcăwinking

| ilymtfk08 a răspuns:

Foloseste iaurt thinking