| Eliene a întrebat:

FUNDAAA!
Buna! Cum scap NATURAL de puncte negre peste noapte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Klews a răspuns:

Nu conteaza, doar sa iti faci lotiunea si sa te simti tu bine. Fundita? :o

3 răspunsuri:
| Klews a răspuns:

Prin magie. Glumesc.
1. Pune-ti un prosop pe fata si ia un bol cu apa FIERBINTE, prosopul va opri arderea fetei.
2. Cu un ac, impunge-l putin si restul, stoarce-l
3. Spala-te pe fata cu sapun de calitate. Intotdeauna sa ai fata curata pentru a preveni si alte trasnai.
4. Fa o lotiune cu suc de lime, ulei de migdale si glicerina. Aplic-o pe fata.
Sper ca ajuta big grin

| Eliene explică (pentru Klews):

Glicerina din lotiunea ta trebuie sa fie ''pura'' sau pot sa o inlocuiesc cu un sapun care contine glicerina?

| Klews a răspuns (pentru Eliene):

Nu conteaza, doar sa iti faci lotiunea si sa te simti tu bine. Fundita? :o

| beYo0o a răspuns:

Eu am incercat baia cu aburi dar punctele negre nu dispar ci dor sunt mai putin evidente, am incercat si lotiuni din comert dar la fel nu sunt de mare ajutor, daca esti adolescenta va trebui sa ai rabdare cu timpul se vor trece sau sa mergi la un dermatolog bunhappy