| Izabella265 a întrebat:

Genoflexiuni cu gantere-Execută 2-3 serii a câte 20 repetări.
cum adica 2-3 serii a cate 20 de repetari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

20 repetari este o serie.Deci 40 la 2 serii, 60 la trei serii.

| Syndre a răspuns:

Faci 20 de genoflexiuni după care fagi pauză și pe urmă faci iar încă 20.
O serie = un număr de repetări a unui exercițiu(gen 20 genoflexiuni, 10 flotări etc.).

| SimoonaD a răspuns:

Adica faci 20 odata, apoi faci alt fel de exercitii, dupa faci alte 20 si tot asa.

| Mellina1234567890 a răspuns:

Eu cred ca vrea sa zica ca genoflexiunile cu gantere le faci de 20 ori 2-3 seri la rand...