| Siilvannaa a întrebat:

H ee ii TPU love struck
Eu ieri am iesit din spital sigh
Si azi ma simt putin slabita [in spital am facut tratament cu hidrocortizon-n`am voie sa mananc sarat]
Este normal sa ma simt Asa?
Multumesc dau funda love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

In spital, si sanatos daca esti si stai, este oricum epuizant. Mai ales tu, daca ai fost in tratament si esti probabil si la regim. Iti trebuie multa liniste, axeaza-te pe cateva activitati usoare dar placute, mananca multe fructe, si ai sa vezi ca in cateva zile te vei pune pe picioare. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| FollowTheLight a răspuns:

Daca ai iesit din spital nu inseamna ca de acum poti face tot ce faceai inainte ca esti acasa.Nu.Inca esti slabita, si inca nu te-ai refacut.Si eu am iesit din spital dupa 3 zile dupa ce am fost operata de apendicita, dar dupa aia toata saptamana am stat in pat, chiar daca nu mai eram in spital.Ai face bine sa stai in pat si sa te refaci.Insanatosire grabnica!winking

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Da este foarte normal deoarece necesiti putina recuperare si acasahappy
Sa nu mananci sarat.
Bafta si recuperare placuta in cel mai scurt timp iti doresc sa te simti bine:*

| hazza4ever a răspuns:

Peobabil ca da, deoarece cat ai stat in spital nu ai facut altceva decat sa stai in pat si acum dintr-o data vrei sa mergi si sa mai faci nu stiu ce chestie...

| Chocoleata a răspuns:

Da este normal pentru ca ce ai primit acolo nu constituie sursa optima de htana deci e normal sa te simti asa la inceput.Dar daca persista totusi du-te la un medic care iti va explica.

| Zome a răspuns:

Nu prea

| alexz44 a răspuns:

Da. asa e dupa ce iesi din acest tratament dar in max o saptamana iti trece. naaa careva zile