| paranteză a întrebat:

HEEEEEEEEEEEEI.
Nu mi-a venit ciclul de 2 luni sad. Am 12 ani şi prima oară mi-a venit pe 27 august happy.Ce să fac ca să vină?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
40 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic. La varsta ta sunt normale astfel de dereglari si nu semnifica nimic periculos

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hei, nu este nicio problemă, este normală această reacție a organismului.
Ceaiul de urzică cu crețișoară reglează menstra lunar, la 28 de zile.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu trebuie sa faci nimic, sunt deraglari normale pana se reglementeaza organismul, cred ca ai fost destul de cuminte su nu iti face probleme din alte cauze.e bine totusi sa vorbesti cu mami tau
si ea va sti ce sa faca.
O primavara frumoasa sa aihappy

| mona a răspuns:

Nu mai fi asa stresata ca nu ti a venit 2 luni, esti la inceput si te vei mai intalni cu astfel de intarzieri

| Fatamuntilor a răspuns:

Iubita,nu-ti fa griji! Asa este la inceput! Ciclul se regleeza in circa doi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La cei 12 ani e normal să ai menstra dereglată.
Aşa este la început, nu-ţi face probleme!
Organismului tău îi ia ceva timp să se adapteze la un ciclu regulat, iar asta s-ar putea să dureze 2 ani sau mai mult.
Bea ceai de creţişoară, îţi reglează menstra natural.
Te pup!

| hhhapciuuu a răspuns:

Vine el! nu-ti bate capsorul happy

| Chøço a răspuns:

Nu-ti fa griji! Asa e la inceput, pana cand corpul tau se va obisnui. happy
Ca sa fii mai sigura vorbeste cu mama ta. happy

Răspuns utilizator avertizat
| marianvranceanul1 a răspuns:

E un dezechilibru hormonal cred.Esti ina tanara.La varta asta abia ti-a venit menstruatia.Corpul e in schimbare.

| GEEK a răspuns:

Stai liniştită, aşa este la început nu te panica. kiss Te pup.

| gocops a răspuns:

Pe bune? du-te repede la medic, cine stie poate s-a intamplat ceva

| Feelings14 a răspuns:

Daca abia ti-ainceput, nu te ingrijora. in primul an o sa fie de nu-ti vine o luna doua sau iti vine pe dati diferite. spune-i mamei tale si o sa te ajute. dar nu te ingrijora, e ceva normal la inceput.

| Alecsandra95 a răspuns:

Sa stai linistita. Asa e la inceput. happy Nu-ti fa griji.

| culturistu a răspuns:

Te ajut eu sa-ti vina muhahaha scuzati-ma da n-am putut sa ma abtin rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))laughing

| GEEK a răspuns (pentru culturistu):

Nici eu nu am putut să mă abţin să nu râd de faţa ta. happy

| culturistu a răspuns (pentru GEEK):

Stiu ca sunt baiat bine mai mi-a zis multe fete

| GEEK a răspuns (pentru culturistu):

Mhm. thinking Încă eşti în lumea viselor? Şi moartea e prinţesă pe lângă tine. happy

| culturistu a răspuns (pentru GEEK):

Ee pai oricum macar daca sunt urat macar fizic sa am sieu laughing

| GEEK a răspuns (pentru culturistu):

Nu-mi pasă, ai o faţă de împins vagoane. big grin

| culturistu a răspuns (pentru GEEK):

As vrea sa te vad pe tine

| GEEK a răspuns (pentru culturistu):

Marş.

| culturistu a răspuns (pentru GEEK):

Ca am vaz ca iti ascunzi fata oricum parerea ta nici la ciocan nu ma doare

| GEEK a răspuns (pentru culturistu):

Şi? E problema mea ce fac. xD MORI.

| culturistu a răspuns (pentru GEEK):

Ce invidie pe tine laughing orcm nas sta cu tine nici sa ma tai poate doar sami ingrijesti ciocanu rolling on the floor laughing pace!

| GEEK a răspuns (pentru culturistu):

Vai de capul tău, cine dracu să stea cu tine mă mortule? Te mai suportă pământul? Hai dă-ţi foc.

| GEEK a răspuns (pentru culturistu):

Manelistule.

| culturistu a răspuns (pentru culturistu):

Madarfacarr oricm nu stiu de ce comentezi tu la adresa mea poate esti vreo pitipoanca daca eu sunt manelist si daca sunt e parerea mea da oricum eu la 15si 8 luni ai mei nu-ti dau tie mai mult de 13 ani si in fata in fata nu cred ca ai tupeu sa-mi spui asta sa-ti spun si motivlele 1: tear bate gagicamea 2 :siar bate toti tovarashi mei ciocanu de tine sper ca sti ce inseamna ciocan 3 :eu te scuip in cap si te sterg cu cotu si 4 cred ca nu ma cunosti in destul de bine si cine sunt ca sa iti dai cu parerea despre mine. Naspeto

| culturistu a răspuns (pentru culturistu):

Madarfacarr se vede dupa intrebarile tale ca esti sechestrata si suferi acasa prea mult prea multe sechele ai dupa intrebarile puse de tine ca din curiozitate m-am uitat la profilu tau si nu cred ca se scrie Madar facaarr. Naaspeto stafio strigoiule ca sa nu te jignesc altfel ca eu ma prot frumos cufetele

| paranteză explică (pentru culturistu):

Bă nu îmi imaginez ce iubită ai tu care să se ia la bătaie cu o fată pentru a îţi lua ţie apărarea.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru GEEK):

Esti un porc.Chiar prin numele de injuratura pe care ti-l dai.Arati lipsa de respect pentru ceilalti, confundand TpU cu maidanul.Ar fi cazul sa dispari inainte de a se cere scoaterea ta dintre membri.

| GEEK a răspuns (pentru Neagu_Fanica_1980):

Mhm. Ce am făcut?

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru GEEK):

Iti cer scuze. Textul era pentru unul care se cheama,, Madar Facar,,, are fotografie in care sta cu un deget ridicat in sus si scrie porcarii

| GEEK a răspuns (pentru Neagu_Fanica_1980):

Mda,mai uită-te, nu mă jignii aiurea.winking

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru GEEK):

Si mai pune mana pe cartea de scoala; fara,, jignii,, in loc de,, jigni,,. In rest, sanatate (mintala).

| GEEK a răspuns (pentru Neagu_Fanica_1980):

Dă-ți două palme, și ieși. Până nu îți dau eu patru.

| PufoshenienexT a răspuns:

Ori faci sex ori te excizi la filme porno

| culturistu a răspuns (pentru PufoshenienexT):

laughing bv boss rolling on the floor la o fata de 12 laughing) sa uite la filme porno esti penal laughing)

| paranteză explică (pentru PufoshenienexT):

Da mă-ta la 12 ani făcea sex?

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru paranteză):

Daca el, ca baiat, a dat un raspuns urat, tu ca fata esti chiar nesimtita!