| Andreea7510 a întrebat:

Heeei, ma ajută și pe mine cineva?
Pot face avort daca nu sunt majoră fara știrea părinților?
Sunt disperata.
Cred că sunt în 5 săptămâni, nu știu ce să mai fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu poți fiindcă nu e legal fără acordul părinților.
Mai bine înfruntă consecințele faptelor tale și vorbește cu părinții tăi.

| AliGab a răspuns:

Mai fata mai, ai fost neatenta ca acum sa iti omori propriul copil? Offf!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără acordul părinților nu se poate face avort. Dacă ești disperată, atunci trebuia sa folosiți prezervativ. Dacă ți-a plăcut sa dai din craci, atunci leagănă și taci.

| GouDidodino a răspuns:

Dacă ai bani suficienți încât, e posibil sa meargă, dar asta trebuie s-o discuți cu un medic fata-n fata si nu mai pierde timpul ca e posibil sa nu mai îl poti face

| cerooscuras a răspuns:

Pai vezi daca te fu.ti fara balon ce se intampla

| ungandfr a răspuns:

Da, este posibil, orice.
Cel mai bine este sa stai de vorba cu parintii si sa rezolvato problema. Te vor inelege, acum cat puteti lua o decizie pentru ca mao tarziu ni se mai poate.

| Andreea7510 explică (pentru ungandfr):

Este posibil fără acordul lor?