| Secsitive a întrebat:

Hei!
Am 17 ani, luna trecută am fost la ginecolog ca să vadă de ce am avut menstruație de două ori, m-a consultat și mi-a spus ca am chisturi micropolichistice, pe ambele ovare, de 3 cm. și mi-a dat iar ca tratament Diane 35, timp de 3 luni. Am mai urmat acest tratament și anul trecut timp de 6 luni din cauza absenței menstruației timp de 1 an.
Revenind la oile noastre. am început să iau Diane după ce mi-a trecut menstruația, cam aprox o săptămână. am terminat folia acu 5 zile ..nici până acuma nu mi-a venit ..ar trebui să mi fac griji? Am avut contacte sexuale. Am luat pastilele la timp, la aceeași oră. Aștept un răspuns cât mai rapid, mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| satan007 a răspuns:

Am avut și eu o prietenă în vârstă de 16 ani(acum am 22 și ea are 20)și tot așa a avut și ea chist la ambele ovare dar de 1, 5cm, tot așa lua niște pastile și facea niște injecții în vagin, iar la varsta de 18 ani s-a operat în Turcia(operația costă in jur de 1000-3000€)