| BiaaMikaleson a întrebat:

Hei.Am o mica problema.Acum o zi-doua, am luat o tranta pe gheata, pe drum.Mna,mi-au alunecat ghetele.Problema e ca atunci cand am cazut, m-am sprijinit in mana.Instinctul ala stupid al meu de a ma sprijini in mana pentru a evita caderea.In fine.Treabe ca ma cam doare.Am dat cu Voltaren si am legat cu ceva, un fel de pansament, stiti voi..Doar ca nu prea are vreun efect.Stiti ce as putea sa fac sa nu mai doara asa? In afara de a merge la doctor.As prefera sa rezolv singura inainte de a ma trezi cu mana in ghips din cauza unui doctor.Mai exact, mana(de fapt, incheietura) ma doare atunci cand ridic ceva mai greu cu ea sau cand apas acolo.Deci,ce imi recomandati? (:/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

M ai bine mergi la doctor să te consulte, acum pină nu e prea tîrziu, dacă e ruptă se va umfla se va innegri si tot acolo ajungi, dar pe masa de operatie, nu te juca cu asa ceva, citi ani ai?

| BiaaMikaleson explică (pentru CristiDinBucuresti):

Conteaza varsta? o.o

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BiaaMikaleson):

Eram curios, dar dacă nu doriti, e ok

| BiaaMikaleson explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am lua cu doriti.Nici nu am mai mult de 18 ani.straight facelaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BiaaMikaleson):

Ok

suntserios
| suntserios a răspuns:

Instinct stupid? e un instinct de conservare sa nu dai cu capul de asfalt.

".As prefera sa rezolv singura inainte de a ma trezi cu mana in ghips din cauza unui doctor" ai sa te trezesti cu ghips din cauza unei conditii medicale nu a unui doctor, ca nu iti pune nimeni mana in ghips asa de distractie.

pune gheata, daca nu se dezumfla in cateva ore mergi la spital sa faci o radiografie

| BiaaMikaleson explică (pentru suntserios):

Da,bine,cum zici tu.Prefer sa-l numesc instinct stupid.Da, da, conditie medicala. Dupa doctorii de la noi, nu stiu ce sa zic.laughing

| suntserios a răspuns (pentru BiaaMikaleson):

Aha sa inteleg ca preferi sa stai cu o luxatie / fisura de os decat sa te consulte un medic?

| BiaaMikaleson explică (pentru suntserios):

Lasa.Nu ma mai doare. Poti sa nu-ti mai faci griji. Pupuci :* *fiind ironica*laughing

| BiaaMikaleson explică (pentru BiaaMikaleson):

Pupici*

| nuvreauusername a răspuns:

Este o slaba entorsa. Daca nu se umfla stai calma iti va trece curand. Daca se umfla spune cuiva.Nu poti face mare lucru. Repaus laughing

| BiaaMikaleson explică (pentru nuvreauusername):

Bun.Asta voiam sa stiu.Ca nu va avea sa se umfle. laughing