| Andreealorena2000 a întrebat:

Hei,cât costa o naștere prin cezariana și una naturala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Depinde dacă la stat sau la privat. La privat merita 100%. Și mai ales, depinde și unde vrei sa o faci. Caută pe google și găsești toate informațiile.

| Lukasssz a răspuns:

Daca vrei sa nu te chinui si ai bani te duci la privat. Ai nevoie de 5000 de lei.

| Mirel4412 a răspuns (pentru Lukasssz):

Cum ai tras tu concluzia ca la stat te chinui? Clar nu e ca la o clinica unde stai la hotel, dar nu poti spune ca te chinui.

| AnemonaP a răspuns (pentru Mirel4412):

E vorba cum ești tratat și de cadrul medical.

| Floridori a răspuns:

In spitalele de stat, ambele sunt total gratuite, la fel si zilele de spitalizare si orice alta necesitate medicala din timpul spitalizarii, atat pentru mama cat si pentru bebelus.

In clinicile private, preturile pot oscila de la 4. 000lei la 15.000lei.Depinde de prestigiul clinicii, de medicul ales, de proceduri, de perioada de spitalizare, de tipul nasterii etc., deci ar fi bine sa te informezi in cazul fiecarei clinici in parte.