| InoueOrihime a întrebat:

Hei! Cum stiu cand am chakrele deschise? Funda! big grin

Apropo, daca nu stiti ce sunt alea nu comentati! Nu vreau "stouri" de la persoane neinteresate!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Practici reiki?

| InoueOrihime explică (pentru Oanny):

Nu pot sa zic ca practic reiki, insa sunt legata de chestile cu enegie spirituala, am facut exercitii si mi s-au intamplat chestii care m-au marcat. Am auzit ca iti poti deschide chakrele. Se deschid spontan sau le deschizi tu. Vroiam sa aflu cum stiu cand le am deschise, sau daca mi s-au deschis.

| Oanny a răspuns (pentru InoueOrihime):

Din ce am invatat pana acum(desi mai am multe de invatat), le poti deschide tu.Eu mi le.am inchis si deschis in timpul autotratamentului si nu simt nimic special cand le am deschise.

| InoueOrihime explică (pentru Oanny):

Eu stiam ca se deschid prin propria atitudine si chestii..Acum nu stiu, sunt multe pareri

| Evolution a răspuns:

Cand o sa inveti romana o sa ti se deschida laughing)

| InoueOrihime explică (pentru Evolution):

Unde vezi tu romana gresita? Doamne, oameni baka ( in traducere inseamna idioti). Am zis clar ca nu am chef de ''stouri'' si nici nu am chef sa ma cert cu oameni baka.winking Seara frumoasa in continuare!

| Evolution a răspuns (pentru InoueOrihime):

Oameni baka... laughing)) prea multe animeuri, revin'o la realitate si lasa prostiile, ai scris " deschide " prima data si ai editat pe urma, nu ma lua pe mine cu vrajeli si aberatiile tale, eu zic sa iti faci temele ca inca nu a venit vacantawinking

| InoueOrihime explică (pentru Evolution):

Deci tu ori esti prost ori esti idiot. Eu cred ca amandoua. Scrie in mesaj: ''Apropo, daca nu stiti ce sunt alea nu comentati! Nu vreau ''stouri'' de la persoane neinteresate!''? Scrie! Deci daca nu esti in stare sa intelegi ca nu am chef de cearta, poti sa vorbesti singur pana maine!;) Misto putem sa facem unii de altii pana maine dimineata.Un lucru bun unii fata de altii nu facem niciodata! Deci decat sa comentezi mai bine taci. Si pentru cultura ta generala, in caz ca nu o ai, chakrele exista si se pot deschide. Intreaba orice doctor, psiholog si mai stiu eu ce vrei tu sa vezi ca am dreptate. Dar ''scuza-ma'', eu nu vreau sa fac parte din generatia cocalarilor si a pitipoancelor, care nu stiu si de restul chestiilor, decat de ce este adevarat.;) Multe lucruri au fost ascunde de stiinta de un timp indelungat, ca sa nu aflam adevarul. Spritualitatea asta din ''animeuri'' de care vorbeste tu nu este altceva decat o legatura mai puternica cu Dumnezeu (scuze daca nu crezi in Dumnezeu, e problema ta) Deci mai bine taci, ca nu ti-a cerut nimeni criticile. Citeste aici si taci: http://www.lumeaspirituala.ro/spiritualitate/spiritualitate_1.htm Daca ai chef, daca nu, nu mai comenta aici. Hai pa!

| Evolution a răspuns (pentru InoueOrihime):

Fii atent ce vorbesti, nu compara tu Dumnezeu cu cackerele tale si prostiile tale care le vezi la animeuri, maine te vad cu sharingan pe strada rolling on the floor
Eu nu cred in Dumnezeu, eu sunt sigur ca Dumnezeu exista.
In al doilea rand te-ai aprins pentru ca nu suporti adevarul, daca intreb doctorii sau psihologii cred ca o sa ma interneze.
Eu zic sa revii la realitate si te-ai enervat pentru ca ti-am spus adevarul.
Nu compara tu chestiile de la desene animate si de la anime-uri cu chestiile despre stiinta si spiritualitate.
De curiozitate le-ai spus parintilor tai ce vrei tu sa faci? sau ti-e frica te duce la nebuni? sau ma rog prietenii tai cum au reactionat?
Imi cer scuze ca eu compar realitatea, ar trebui sa va manipulez asa cum fac toti, e greu tare sa spui adevarul in ziua de azi.
Nu mai judeca aiurea si nu te mai enerva.

| InoueOrihime explică (pentru Evolution):

Stai calm le-am spus parintilor si prietenilor. Am prieteni care si-au deschis chakrele. Si daca adevarul e asta pe care-l spui tu, restul oamenilor care au comentat aici de ce nu au zis acelasi ''adevar'' ca si tine? raised eyebrows Ha? Ii faci si pe ei nebuni, sau cum? Si am vorbit si cu psihologi apropiati familiei, in caz ca vrei sa stii, si mi-au spus acelasi lucru pe care ti l-am spus si eu. Si in primul' rand, da, chakrele te duc mai aproape de Dumnezeu, pentru ca daca nu ai credinta nu le poti dezvolta. Si stii ceva? Nu-mi mai bat capu' cu oameni ca si tine. Daca vrei sa intelegi bine, daca nu asta e si pace buna. Si daca vrei sa mai comentezi ceva, iti spun de acum: las-o balta. Pana acum am incercat sa vorbesc cu frumosul cu tine, dar esti prea incuiat. Traieste in contnuare in minciuni si ce mai vrei tu si lasa-ma pe mine in ''nebunia'' mea, inteles?batting eyelashes Hai pa!

| Evolution a răspuns (pentru InoueOrihime):

Nu sunt incuiat si am observat cat de frumos ai incercat tu sa vorbesti cu mine din primul comentariu laughing cred ca ai depus mult efort.
Oricum revenind pe subiect, fiecare crede si traieste exact cum vreawinking
Am sa ma interesez si eu in legatura cu chakrele astea chiar daca eu merg dupa alte criterii in viata happy
Bye.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Nu vrei sa le deschizi. Ar trebui ca prin meditatie si atitudine sa se deschida ele.

Altfel s-ar putea sa nu fii pregatita pentru manifestarile acestea.

| onix33 a răspuns:

Iti recomand sa citesti cartea lui Dan Seracu "Auto control" se numeste... explica multe despre chakre si meditatie