| DeUtZaTa a întrebat:

Hei ieri am iesit afara si am alergat dupa un nesimtit si am cazut. Imediat mi s-a umflat genunchiul stiti ce sa fac? Nu ma doare decat cand il indoi este umflat de o zi si zvacneste puternic este si una din multele ori cand ma lovesc la acel genunchi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sabilopod a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un doctor imediat.

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Ai tu mai multa grija, daca tot patesti chestii din astea la genunchi pana la urma se calcifiaza ligamentele si apoi chiar nu o sa-l mai poti indoi de loc. Deocamdata mergi la ortopedie, poate o sa-ti puna piciorul in ghips, si sigur o sa trebuiasca sa stai linistita 2-3 saptamani, sa nu soliciti genunchiul.