| anonima188888 a întrebat:

Hei scuze de ora dar am o problema. azi am fost afara cu prietenii pe la 5 si am stat la soare chiar daca mama mi-a zis ca fac insolație si am stat stresata. acum parca simt o presiune in jurul capului ca o banda stransa. am făcut insolatie oare sau e de la stres? asta e singurul simtpom. nu ii pot spune mamei ca poimaine da examenul de permis auto si e stresata si nu vreau sa o stresez mai mult. ce pot face? presiunea nu e mare dar ma streseaza ca maine ma apuca durerea mare de cap... am mai avut dureri de cap de genul ca si cum as fi stransa de cap si sunt oribile, ultima oara a fost acum 2-3 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Pantagruel a răspuns:

Ai sa razi dar, m asturbeaza-te. Un orga sm va fi perfect ca sa poti adormi linistita. Succes!

| anonima188888 explică (pentru Pantagruel):

Nu prea pot ca dorm cu mama in aceeasi camera sad. dar crezi ca am insolatie sau doar mi se pare mie?

| Pantagruel a răspuns (pentru anonima188888):

Este posibil. Spala-te cu apa rece pe fata, incearca sa iei un anti-inflamator (ibuprofen, nurofen, mig400) si odihneste-te.
Nu manca nimic dulce cat timp ai dureri de cap. Bea apa.

| anonima188888 explică (pentru Pantagruel):

Ok am baut apa dar e posibil si daca n.am febra? antiinflamator nu pot lua ca nu ii pot spune mamei ca sa nu o stresez in perioada asta... acum nu mai simt acea presiune dar tot ma simt ciudat.

| Werrich a răspuns (pentru anonima188888):

Nu poți sa faci în baie?