| Shimozukushiki a întrebat:

Hei stiti cum sa scap de matreata? Am avut: "johnson baby", am trecut la "sampon de urzica de la Sensi Blu" apoi la "Head and Shoulders" acum la "Nivea for Men" si tot nu scap de matreata deci imi fac baie pe cap o zi da o zi nu si ma mananca capul ingrozitor am crezut ca fac baie prea rar adica de 2 ori pe sapt dar din 2 in 2 zile stiti ceva remedii care pot fi facute acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Dvxy97rulov a răspuns:

Cauta pe google remedii antimatreata facute in casa. Te sfatuiesc sa incerci la un plafar (farmacie naturista), sigur gasesti ceva sampoane si sunt si ieftine. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| AtateaConditii a răspuns:

Daca schimbi samponurile ca sosetele normal ca faci matreata. Spala-te doar cu head and shoulders si nu doar parul ci si pielea capului, freaca-ti pielea capului unde te mananca, unde ai matreata. Daca nu merge spala-te cu sapun de casa e foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://www.schwarzkopf.ro/......reata.html
Sper că te-am ajutat cât de cât.
Te pup!

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Sotul mamei mele are o podoaba capilara de invidiat laughing si avea si el matreata. Folosea, daca imi amintesc bine, Head and Shoulders insa l-a schimbat cu Garnier si a reusit sa scape. In plus, el avea si niste cojite, stii, cum apar la copii mici si s-a dat cu lapte (da, lapte) la radacini si i-au trecut, evident, nu imediat insa nu mai are deloc matreata. Inainte parca ningea pe langa el. laughing

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Clear man antimatreata e bun.

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Spala-te zilnic, clateste-te bine, alege 1 singur sampon, nu le mai schimba.

| WUB a răspuns:

Trebuie să te clătești foarte foarte bine după ce aplici șamponul.

| νααℓι a răspuns:

Spalate cu Schauma

| nooolimits a răspuns:

Incearca-le pe toate si eu am facut la fel pana l-am gasit Nivea for men anti-matreata

| alicenustietot a răspuns:

Faci masca cu ulei de migdale si 2 linguri de vodka si masezi radacinile. Lasi 2 ore. Incearca si ai sa vezi ce efect wow!