| anamaria12345678 a întrebat:

Hei! Tocmai m-am taiat intr-un pahar incefcand sa-l spal si ...am vaga impresie ca mi-a intrat un ciob in rana, locul este vinetiu si nu stiu ce sa fac ....sunt singura acasa si mama mi-a zis sa nu ma panichez, dar ...nu prea am cum! Am nevoie de ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Stai linistita nu te panica....pai te poti desinfecta cu apa oxigenata, iar apoi daca ai iti poti pune o picatura de propolis (te ajuta sa se faca mai repede coajba..si sa se vindece). Stai linistita si eu am patit asa...

3 răspunsuri:
| dia456 a răspuns:

Trebuie sa chemi doctorul, s-ar putea ca infectia sa evolueze.

| Nina25 a răspuns:

Poti dezinfecta rana apoi incearca o compresa rece cu apa extra sarata, te va ustura dar din cite stiu asta ar trebui sa scoataciobul de stcla. Oricum mai bine e sa apelezi la un doctor.

| nutellamare a răspuns:

Stai linistita doar dezinfecteaza cu apa oxigenata.happy