| Sonyaaynos a întrebat:

A folosit cineva doxacilina,in vederea problemelor acneice? Daca da, ati observat vreo imbunatatire sau ati avut reactii adverse? Multumesc, funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Da eu am folosit(mi-a recomandat-o dermatologul)si mai folosesc si acum.Este buna, pentru inflamatiile cosurilor, se vad rezultate dar trebuie sa iei pe termen lung.Eu cu asta si cu inca cateva solotii preparate la farmacie am reusit sa tratez cosurile.A durat cam un an si ceva de tratament cu aceste solutii dar am scapar de acnee si acum imi mai apare cate un cos ocazional inainte de ciclu(17 ani)Doxicilona nu stiu cat am luat...o luna sau cam asa ceva.

| Sonyaaynos explică (pentru afrodita3333):

Eu m-am uitat pe prospect si m-am cam ingrozit cand am vazut reactiile adverse.Ti s-au inflamat mai tare, sau ceva de genul in timpul folosirii? multumesc mult.ai fundita

| afrodita3333 a răspuns (pentru Sonyaaynos):

Nu,nimic de genu, chiar nu am avut nici o problema.