| Shontellle a întrebat:

Hei TPU, acum 2 zile mi s-a luat curentul,si eu de mult timp ak frica de intuneric, in sensul ca nu pot respira in intuneric. Si acu 2 zile m-am speriat foarte tare, si nu stiu mi-e foarte frica. Acum cand se apropie noaptea si se intuneca, asa parca mii frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si din cauza fricii, nu ai mai apucat sa pui intrebarea. Totusi, cumpara-ti o lampa cu petrol.

| Shontellle explică (pentru neutrino):

Din cauza unor oamenii ca tine, creste cota prostiei in Romania.

| neutrino a răspuns (pentru Shontellle):

Crede-ma ca prostia este in totalitate acaparata de tine. Chiar si in acest caz, atunci cand nu ai in casa curent electric, o lampa cu petrol iti poate rezolva problema. Nu stiu de ce te-ai simtit ofensata, dar tu ai cerut un sfat, pe care eu ti l-am oferit. Nu trebuie sa fii de accord cu cei ce iti raspund, dar putin bun simt (stii ce este acesta?) ai putea sa ai. O zi buna!

| Shontellle explică (pentru neutrino):

Raspunsul tau era in totalitate ironic. O zi buna si tie.

| neutrino a răspuns (pentru Shontellle):

Nu, te inseli amarnic. A fost o perioada in care si eu am avut problemele tale si o banala lampa cu gaz mi-a rezolvat problema.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Incearca sa te linistesti, poti asculta niste muzica apoi te culci iar dimineata sigur va reveni lumina.
Take care! >big grin

| OnnyD a răspuns:

Nu e nimic de speriat. E ca atunci cand ziua inchizi ochii si vezi negru... e aceeasi chestie dar cand ii deschizi, vezi din nou lumina. Asa si aici: intunericul nu va dura un an intreg... Ziua urmatoare va reveni din nou soarele. happy

Daca doresti, poti apela la un psihiatru, care iti va da sfaturi mai utile.winking Gandeste-te la un loc cu soare..Inchise ochii si prefa-te ca e tot zi, lumina... happy