| InnocentSίn a întrebat:

Am firul de par foarte subtire si din aceasta cauza parul mi se "murdareste" foarte repede! Dupa 1-2 zile. As dori cine stie si a folosit cateva produse pentru aceasta problema sau daca stiti ceva ce pot gasi si in casa. Multumesc, ofer funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Foloseste trucuri naturale care au efect miraculos.
Uite, eu am parul f lung si ma saturasem sa dau bani aiurea si fara de folos.
Asa ca, am trecut pe trucurile simple.
Folosesc uleiul de masline si fac masca de ou.
Incearca si nu vei regtreta.
Mai folosesc si gaz in care am macerat usturoi pisat.
O zi buna si
Sarbatori fericite happy

| LauraHM a răspuns:

Un lucru important este sa nu iti speli parul des. Stiu ca se ingrasa si e aiurea dar prindel in coada sau in coc si tinel asa 1, 2 zile in plus. Daca o sa procedezi asa nu o sa se mai unga asa repede. Eu, care inainte trebuia sa ma spal o zi da, una nu, acum ma spal o data maxim 2 ori pe saptamana. Si iti recomant mastile de casa cu ingredientele: miere,albus de ou, avocado, banana(poti citi si pe net masti naturale pentru par gras). Si chiar daca ai parul gras iti recomant ulei pentru hidratare(de hidratare e nevoie orice ar fi). Uleiul de cocos e bun, de argan, sau de masline. Eu am folosit gama profesinala de la nioxin(numarul3) si a fost minunata. E foarte scumpa dar merita.

| adruci a răspuns:

Produsele de la gerovital sunt foarte bune pentru păr chiar acum din acelea folosesc