| Maya_Dakota_1996 a întrebat:

Am o intrebare.
Apa la plamani(pleurezia) poate aparea daca fumez tigare electronica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apa la plamani nu apare de la fumat. Uite si aici: http://www.despreboli.ro/......mani-3146/

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Pleurezia poate apare si de la o simpla raceala.

| K0sti a răspuns:

Doar daca tigarea are apa! Din categoria stupid question...

| Maya_Dakota_1996 explică (pentru K0sti):

Chiar simteai nevoia sa judeci simpla mea intrebare ca stupida? Tocmai am aflat de un caz in care o fata a facut apa la plamani de la o tigare electronica, si sincera sa fiu tipa cam minte de aceea am vrut sa intreb si alte persoane, deoarece nu am auzit de acest lucru pana acum. Mi s-a parut ciudat ca se poate intampla asa ceva si am intrebat pe aceasta comunitate ca poate asa o fi si eu nu stiu, nu ca sa imi fie catalogata o intrebare ca stupida fara a cunoaste povestea ei. Si nu, daca tigarea are apa nu faci apa la plamani ca tot imi raspunzi tu "inteligent" la intrebarea mea "stupida". E ca si cum ai spune ca oamenii care fac sauna des si inhaleaza aburul care este doar H2O fac pleurezie. Asa ca: Daca taceai, filosof ramaneaiwinking

| K0sti a răspuns (pentru Maya_Dakota_1996):

Da, pentru ca nu-ti pui mintea la contributie, in plus exista informatie garla pe net, asta inainte de a pune intrebari...
Aia cu... "daca tigarea are apa" era o gluma...vezi de ce spun eu ca mintea aia sta degeaba!

| cristimihailov a răspuns:

Pleurezia, apa din afara plamanilor, este un simptom comun mai multor situatii.

Poate cea mai cunoscuta si legata de tigarea electronica este cancerul localizat la plamani. Care uneori vine si cu mici "placeri" din astea.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Am auzit cazuri.

| Daniel2836 a răspuns:

Da.